sobota, 26 stycznia 2013

Read of people like an open book

Cześć wszystkim. Dawno tu nic nie pisałam, ale to przez kompletny brak chęci. Zaniedbałam bloga i pisanie książki, przyznaję się do tego. Ale skoro teraz od poniedziałku zaczynają się ferie zimowe (chociaż dla mnie zaczęły się one już wczoraj), to mam zamiar odświeżyć trochę bloga, wrzucić tu trochę nowości. Co mam zamiar zmienić? Długo się nad tym zastanawiałam, ale w końcu coś mam. Wiem, że istnieje dużo blogów z opowiadaniami, kilka nawet odwiedzałam i tak sobie myślę, że też skorzystam z tego pomysłu bloggerów. Tematyka opowiadań? Współczesna młodzież. Ich zachowania, nawyki, problemy. Po prostu realistyczny, nastoletni świat, który postaram się wykreować jak tylko najlepiej potrafię tutaj, na tym blogu. Mam też możliwość publikowania tych opowiastek w gazecie i chyba z tego skorzystam. Już się przygotowałam na to, że nie wszystkim ludziom będą się podobały moje "wypociny". Trudno, nie będę się tym zadręczać. Każdy z nas ma przecież inny gust. Mnie także nie wszystko się podoba i rozumiem krytykę, ale tylko tę szczerą, konstruktywną. Taką bez zawiści i zazdrości. Te dwie rzeczy można zauważyć od razu. Krytyka ma w końcu za zadanie mobilizować do stawania się coraz lepszym, a nie załamywać i sprawiać, że z dnia na dzień nagle się poddajemy. W niej nie o to chodzi. Chociaż przyznaję się, że mam problemy ze spokojnym przyjmowaniem jej, reaguję emocjonalnie, ale staram się to opanowywać.  Ale wracając do zmian na blogu: chcę także odpowiadać na nim na pytania zadawane w komentarzach. Możliwe, że te odpowiedzi przydadzą się nie jednej, a kilku osobom. Ferie uważam także za czas, podczas którego będę mogła porządnie przysiąść nad pisaniem swojej drugiej książki, a mianowicie romansu kryminalnego. Fabuła, którą stworzyłam wciąga mnie samą, więc nie chcę, aby to się zmarnowało. Chcę pokazać ludziom tę drugą, lepszą powieść napisaną przeze mnie, zwyczajną licealistkę.

facebook | zakup